9. kolo hokejovej Slovnaft extraligy mužov

04.10.2009 Celý región

HC K CERO Nitra - HK Poprad 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 8. E. Čaládi (Podstavek, T. Chrenko), rozhodujúci sam. nájazd premenil Podstavek - 57. Kroták (Škovira, Klouda)
Vylúčení: 5:3 na 2 min
presilovky: 0:1
oslabenia: 0:0
rozhodovali: Lokšík - Bundil, Milan Novák
2358 divákov

Nitra: Lakosil - Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, M. Novák, Jass, Ďurkech - Podstavek, T. Chrenko, M. Kováčik - H. Ručkay, Marek Slovák, E. Čaládi - Gráčik, M. Štefanka, S. Saliji - Rumpel, M. Chrenko, Ľ. Dobrý
Poprad: Šimonovič - Fabian, Bartoň, Jasečko, Jelínek, Michal Segľa, Dora - Škovira, Klouda, P. Svitana - Mašlonka, Šechný, Lapšanský - Marcel Haščák, Rataj, A. Kroták - Čížek, Slaninák, Igor Majeský

Zápas Nitry s Popradom priniesol v 1. tretine zaujímavý hokej. Prvá väčšia šanca sa zrodila v 5. minúte, popradský útočník Šechný však zakončenie podcenil. V 8. minúte sa Nitrania ujali vedenia, keď na ľavej strane sa uvoľnil Podstavek, našiel Čaládiho a ten pomedzi Šimonovičove betóny otvoril skóre. Potom si oba tímy dávali pozor hlavne v obrane, preto šancí bolo pomenej. Azda najväčšiu nevyužil na vyrovnanie Marcel Haščák. Druhá tretina bola o niečo zaujímavejšia a šance boli na oboch stranách. Domáceho Lakosila mohli prekonať Haščák a Čížek, na druhej stra neuspel Gráčik a Chrenkovu radosť z gólu prerušil hlavný rozhodca Lokšík, ktorý predtým postrehol útočiaceho hráča v bránkovisku. Druhý gól domácich mal na hokejke Ručkay, ale Šimonoviča v samostatnom úniku neprestrelil. Posledná tretina ponúkla určite najviac hokejovej kvality. Domáci ju začali odvážne, ale dobré šance Nováka aj Chrenka vyriešil Šimonovič. Kvalitný výkon podával tiež Lakosil, ktorý pekným zákrokom nedoprial radosť Kloudovi. V 53. minúte si gólman Nitry poradil aj s obrovskou šancou Mašlonku. O minútu neskôr sa pekne uvoľnil Nitran Slovák, Šimonovičovu bránku však tesne minul. Záver zápasu poznačila nediscilinovanosť domácich hráčov. Hosťom ponúkli dvojminútovú presilovku 5:3, čo tí v 57. minúte využili na vyrovnanie. Po prihrávke Škoviru dostal puk do siete hostí Kroták. Zápas nakoniec rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých sa presadili len domáci Podstavek a Kováčik. Dva body si tak pripíásala Nitra.

Peter Oremus, tréner Nitry: "Bol to kvalitný zápas. Dostali sme iba jeden gól, pričom moji zverenci odviedli veľa poctivej práce. Som rád, že sme získali dva body. "
Július Penzeš, asistent trénera Popradu: "Videli sme dobré extraligové stretnutie, ktoré malo rýchle tempo. Góly nepadali, ale šancí bol dostatok. My sme nepremenili asi päť vyložených príležitostí, ale nakoniec som rád, že sme vyrovnali v samom závere z presilovky. V nájazdoch sme znova neuspeli, náš výkon bol však kvalitný, za čo chalanov chválim. "

MsHK Garmin Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 32. Škoda (Hriňa, Turoň), rozhodujúci sam. nájazd premenil Barinka - 57. Pohanka (Bartánus)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Lištiak (L. Mikuláš) na 10 min za nešp. správanie
presilovky: 1:0
rozhodovali: Baluška - M. Orolin, Brath
1080 divákov

Žilina: Lipovský - Nádašdi, Bobček, Hriňa, Rúfus, M. Horák, V. Urban - P. Barinka, Palovčík, Drevenák - Vala, M. Hreus, Škoda - Kokavec, Pleva, Spilar - od 24. min Turoň, Koložváry
Liptovský Mikuláš: Kurali - Heš, M. Varga, Kumstát, P. Lištiak, Privoznik, D. Devečka - Cibuľa, J. Halaj, Kriška - Bartánus, Pohanka, Tomášek - Kropáč, Kuric, Mikula

MHC Martin - HKm Zvolen 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 49. Uram (L. Říha), 64. Appel (L. Říha) - 57. M. Chovan (F. Turek)
Vylúčení: 7:9 na 2 min
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, Snášel
3100 divákov

Martin: Križan - Polák, Klepáč, Pozník, I. Ďatelinka, Šimka, Drgoň, Obuch - Uram, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, Trokan - Themár, Markovič, Galamboš - Škumát, I. Baček, I. Dornič
Zvolen: J. Laco - Huba, Pikkarainen, L. Čierny, Juraško, J. Valach, Hraško, Tomaška - Mäkiaho, Kóňa, Pavliš - J. Kopecký, Ľ. Hurtaj, Gálik - Michal Chovan, F. Turek, Jurík - Marcinek, V. Baláž, Liščák

Dukla Trenčín - HK Orange 20 6:3 (3:1, 3:0, 0:2)
Góly: 7. Tomík (Fatyka, Šimíček), 14. Valčák (Hruška), 18. Šimíček (Tomík), 25. Tomík (Šimíček), 37. Šimíček (Hruška, Tomík), 40. Sekeráš (Michel Miklík) - 18. Vandas, 49. M. Marinčin (Uhnák), 60. L. Hudáček (Andrej Šťastný, M. Marinčin)
Vylúčení: 3:9 na 2 min
presilovky: 3:1
rozhodovali: Valachovič - Stano, Šefčík
1520 divákov

Trenčín: Kováč - Trefný, Sekeráš, Gabriš, Fatyka, Hruška, Hančák, Kvetan, Jarábek - Dubec, Šimíček, Tomík - Paroulek, Valčák, Michel Miklík - Dubec, Šimíček, Tomík - Tybor, E. Hartmann ml. , T. Radulay - Troliga, O. Ďuriš, Filo
HK Orange 20: Čiliak - Jaborník, Rais, Šiška, M. Marinčin, Slimák, Jankovič, T. Devečka - Ján Sýkora, L. Hudáček, J. Gašparovič - M. Bakoš, Grošaft, Uhnák - Lisoň, S. Mlynarovič, Vandas - Šimčák, Petro, Cingel - od. 41. Andrej Šťastný

HC'05 Banská Bystrica - HK Spišská Nová Ves 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Góly: 6. Pardavý (V. Országh, Bulík), 14. Surový (P. Frühauf, Jánoš), 14. Paľov (Drotár, Češík) - 22. Macejka (L. Jurík, M. Školiak), 56. L. Jurík (Heizer, Leskovjanský)
Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše: 54. Gurčík (Sp. Nová Ves) 10 min za nešport. správanie
presilovky: 2:0
rozhodovali: Jonák - Horínek, Tvrdoň
2620 divákov

Banská Bystrica: I. Petrík - Kolba, Bauer, P. Frühauf, Vantroba, Vizváry, Biro, Bambúch, A. Mrena - V. Országh, Bulík, Pardavý - Surový, Ľ. Sabol, Jánoš - Paľov, Češík, Drotár - Ižvolt, Tonkovič
Spišská Nová Ves: Polc (14. Smik) - M. Školiak, Borovský, Ďaloga, Čintala, Petruk, Gurčík - Holečko, S. Pavličko, Smotrila - Saluga, L. Jurík, Macejka - Vartovník, Hamrák, Prokop - Lemešáni, Heizer, Hübler, od 41. aj Horský a Leskovjanský

HC Košice - HC Slovan Bratislava 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Góly: 17. Rudolf Huna (Húževka), 18. Juraj Sýkora (S. Gron, Rudolf Huna) - 3. D. Skokan, 36. Hujsa (A. Nedorost), 47. M. Kováčik (Lipiansky)
Vylúčení: 6:12 na 2 min, navyše: v 53. Šimurda (Košice) trest v hre ta kopnutie súpera
oslabenia: 0:1
rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Smrek
7574 divákov

Košice: J. Hudáček - Grman, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, P. Mikuš, Deyl - Dravecký, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Juraj Sýkora - Šimurda, Húževka, Kmiť - Höglund, Mertel, Jenčík
Slovan Bratislava: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Tesařík, Tulupov, Štajnoch, Turunen, Sersen - Kuľha, Hujsa, Demel - Vaic, Lipiansky, Richard Huna - V. Nemec, A. Nedorost, Róbert Huna - D. Skokan, O. Rusnák, Lažo